Szaporodásbiológia doktori program

• Programvezető:

• Dr. Rátky József D.Sc.
  • Programvezető-helyettes:
    • Novotniné Dr. Dankó Gabriella Ph.D.
  • Tagok:
    • Dr. Bősze Zsuzsanna Ph.D
    • Dr. Hidas András C.Sc.
    • Dr. Jávor András C.Sc.
    • Dr. Pálfyné Dr. Vass Nóra Ph.D.
    • Dr. Kovács András D.Sc.

Szaporodásbiológia

A szaporodásbiológia területén kiemelten foglalkozunk a juhokkal. Műhüvellyel, illetve vadjuhok esetében elektroejakulációval, vagy a mellékheréből nyerhetünk spermiumokat. Foglalkozunk a sperma bírálatával (melegítő tárgyasztalon fáziskontraszt-mikroszkóppal végzett motilitás-vizsgálat, illetve élő/elhalt és akroszóma festés) és mélyhűtésével, a kosok és a jerkék/anyák ivari szezonalitásával. A SZIE Állatorvos-tudományi Karával együttműködve vizsgáltuk a hazai és a trópusi fajták szezonalitásának, illetve aszezonalitásának hormonális hátterét, illetve befolyásolhatóságát, és egy 2014-ben végzett hallgatónk témája a juh-embrióátültetés volt. A laparaszkópiás intrauterin, illetve intratubális termékenyítés mellett a transzcervikális termékenyítés fejlesztését is folytatjuk. A fehér dorper fajtát Kanadából mélyhűtött embriók és termékenyítő anyagok formájában hoztuk be. Doktori (PhD) munka keretében ezeknek a genetikai anyagoknak a felhasználásával jelentős hazai állományt alakítottunk ki.

Frissítés dátuma: 2017.09.28.