Köszöntő

Üdvözlöm az Állattenyésztési Doktori Iskola weblapján!

Egyetemünkön a doktorképzés az állattenyésztési tudományokban – a MAB határozata értelmében – 1994 szeptemberében indult meg, „Mezőgazdaság” tudományágban, „Regionális forrásokra épülő környezetbarát állattartás” című „A” típusú programmal.

• Programvezető 1994-1998 között Dr. Veress László egyetemi tanár D.Sc., 1999-től 2005-ig Dr. Bánszki Tamás egyetemi tanár D.Sc. volt.
  • 2001 januárjától ideiglenesen akkreditált Állattenyésztési Tudományok Doktori Iskola néven tevékenykedett, majd 2002 januárjától végleges akkreditációt kapott.
  • A doktori iskola vezetője 2005-től 2016. január 23-ig Dr. Kovács András egyetemi tanár D.Sc. volt.
  • 2016. január 27-étől a doktori iskola vezetője Dr. Komlósi István egyetemi tanár D.Sc.

Kezdetektől a doktori iskola alapfilozófiája: A klasszikus állattenyésztési ismeretekre építve a modern állattenyésztés- és állattudomány művelése a társtudományok (molekuláris genetika, molekuláris biológia, immunológia, molekuláris takarmányozás, az informatika stb.) legújabb eredményeinek alkalmazásával, a humán táplálkozás szempontjából jó minőségű, biztonságos, továbbá gazdaságos állati termék előállítás.

A doktoranduszok kutatási témái szorosan kapcsolódnak az Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet tudományos tevékenységéhez, szakmai értelemben az Intézethez tartozó Halbiológiai Laboratórium és az Állatgenetikai Laboratórium munkájához, valamint a DE AKIT Kismacsi Állattenyésztési Kísérleti Telep munkájához. A kutatási projektek a Tiszántúl legfontosabb aktuális állattenyésztési, takarmányozási, gyepgazdálkodási és vadgazdálkodási kutatási területeit ölelik fel.

Főbb kutatási területek:

• Állati termék-előállítás